כשהורה מקבל את הידיעה באחד הימים, מרופא פסיכיאטר, שילדו חולה במחלה נפשית הוא חווה בבת אחת, קשת גדולה של רגשות. תסכול, אכזבה, כעס, בלבול , חוסר אונים,בושה, ייאוש  ופחד גדול. לכל אחד מהרגשות הללו יש מקום .

מחשבות רבות מגיעות,בעיקר מחשבות מדאיגות. המחשבה שאף אחד לא אפשר לנו לבחור את המחלה עבור ילדינו, חוזרת ועולה. לצידה עולים זיכרונות לילדות שבה גידלנו את ילדנו במסירות ואהבה. לעתים מתפלחת מחשבה שאולי פספסנו משהו כהורים באופן הגידול. ברור לנו ברגעים אלה שמה שנדרש מאיתנו כעת כהורים שפע של תמיכה ואהבה ותשומת  לב מרובה  ממש כמו בימים שטיפלנו בו כילד צעיר. לא התכוננו והוכשרנו וכהורה אף אחד לא הכין אותנו ליום הזה.

עלינו לנהל מערך תומך עבור ילדנו, ללא  ידע, ללא אדם שיתמוך בנו, ברגשות העולים, בדאגות, החששות, אדם שבשיחה שלנו אתו תתפתח בנו תקווה שיש דרך, שקיימת אפשרות . אדם שיוכל לסייע לנו לדעת את הכיוון, שירתום אותנו לאמונה הטבעית שבנו, יתמוך בנו כך שנוכל בהדרגה להתמסר לתהליך שיש בו החלמה עבורנו ועבור ילדנו.

באימון אישי להורה,coaching, בשיטה הסאטית, ההורה מקבל מקום שקט ובטוח, לספר את חוויות היום יום שלו, בהתמודדות למול הבן שחלה, להירפא ולהחלים מהמקומות הכואבים, להיות בטוח ואיתן למול המצוקות של ילדו.

השיחה מידי שבוע, מתנהלת במספר מישורים,להן ניתנת תשומת לב והתייחסות.

רמת המחשבות שבתוכן קיימות הדאגות, החששות.

לתחושות הפיסיות של הגוף.

לרגשות ולאמונות התפיסות שיש להורה על החיים בכלל ועל מחלה בפרט.

התהליך מאפשר להורה להימצא במרחב נעים, חומל, מרגש שפותח אפשרויות חדשות שההורה עוד לא מכיר, להתמודד עם המציאות של המחלה.

ההורה מכיר דרכים ליחסים חדשים וקרובים עם ילדו. מתמיר את הרגשות שאתם ניכנס לטיפול לשמחה, אהבה והמון חמלה. נוצרת קרבה ביחסים עם הבן המתמודד, ומתפתחת יכולת של ההורה לראות ולהבין, מה עובר על ילדו במהלך ההתמודדות היומיומית עם המחלה.

הורים רבים שפונים לדרך רוחנית זאת, שמחים על האפשרות להתבונן על מציאות החיים בדרך מקבלת ומתבוננת.

הם מפתחים בעצמם יכולת הכלה שמקורה בשחרור שלהם עצמם, מהרגשות שגרמו להם לסבל. הם מפתחים חמלה, פניות והקשבה המאפשרים להם שקט וחופש פנימי למול נסיבות החיים. הם מפתחים דרך חיים שיש בה למידה, התפתחות ויכולת הכלה וחמלה למול מציאות המחלה.

השארת תגובה